Świadczenie na rzecz Gminy Kobierzyce stałych usług przewozowych autobusami dzieci do szkół i oddziałów przedszkolnych, ustalonymi trasami na terenie Gminy Kobierzyce, w okresie roku szkolnego: 2021/2022 i 2022/2023.
Postępowanie nr Z28/1236
Gmina Kobierzyce
Al. Pałacowa 1 55-040 Kobierzyce NIP: 8961308068Data założenia postępowania:
2021-07-02
Terminy
Termin składania
2021-08-04 13:00
Termin otwarcia
2021
-08
-04 13
:30
Szczegóły postępowania
Tryb postępowania
Przetarg nieograniczony
Znak sprawy
RŚZiZP.271.25.2021
Rodzaj zamówienia
Usługi
Progi postępowania
Unijne
Kwota planowana
0 PLN
Data publikacji kwoty
2021-08-04 - 13:00:59
Przedmiot postępowania
Opis przedmiotu
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja p/n. „Świadczenie na rzecz Gminy Kobierzyce stałych usług przewozowych autobusami dzieci do szkół i oddziałów przedszkolnych, ustalonymi trasami na terenie Gminy Kobierzyce, w okresie roku szkolnego: 2021/2022 i 2022/2023.”
2. Świadczenie przez Wykonawcę stałych usług przewozowych dotyczy dzieci objętych obowiązkiem szkolnym i rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Opieka nad uczniami podczas przewozu będzie realizowana przez osobę zapewnioną przez jednostkę oświatową.
Szczegóły w SWZ.
Lista pytań
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
1. |
Pytania do SIWZ Znak sprawy: RŚZiZP.271.25.2021
Pytania do SIWZ Znak sprawy: RŚZiZP.271.25.2021 Treść pytania:Uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy Zamawiający poprzez określenie wyłącznie górnej granicy zobowiązania Zamawiającego bez wskazania minimalnej wielkości zamówienia, która na pewno zostanie wykorzystana przez Zamawiającego zapewnia, że we wszystkie dni nauki szkolnej w okresie trwania umowy odbędzie się deklarowana przez Zamawiającego w załączniku nr 9 liczba kursów na wszystkich trasach (poza dniami, w których jednostki oświatowe będą funkcjonowały zdalnie i usługi dowozu do szkół nie będą potrzebne, a Wykonawcy będzie przysługiwało 50 % normalnego wynagrodzenia)? Inne rozumienie opisu przedmiotu zamówienia i możliwość uznaniowej redukcji liczby kursów i kilometrów należy uznać za sprzeczne z PZP poprzez niespełnienie wymogu należytego określenia przedmiotu zamówienia. Kontynuacja praktyki uznaniowego ograniczania liczby kursów według potrzeb Zamawiającego prowadziła często do ograniczenia liczby kursów o ponad 50 % przy pozostawieniu często ostatnich kursów - czas pracy i zaangażowania potencjału technicznego nie ulegały zmianie. Wskazuję, że dotychczas bardzo często zdarzały się sytuacje, w których w przypadku braku dzieci kurs się nie odbywał, a autokar pozostawał w dyspozycji Zamawiającego do ostatniej godziny rozwozowej. Należy wskazać, że rezygnacja tylko z jednego kursu na wybranych trasach zmniejsza wynagrodzenie Wykonawcy o 20 %, a zasadniczo jedyna oszczędność Wykonawcy ogranicza się do kosztów paliwa, która nie rekompensuje w najmniejszym stopniu spadku wynagrodzenia. O braku określenia minimalnej wielkości zamówienia wypowiedziała się Krajowa Izba Odwoławcza (wyroku z dnia z dnia 11 stycznia 2008 r. sygn. akt: KIO/UZP 33/07;wyroku z dnia 17 stycznia 2008 r. sygn. akt: KIO /UZP 80/07) podnosząc, że "Określenie górnej granicy zobowiązania zamawiającego bez wskazania minimalnej wielkości zamówienia, którą na pewno wykorzysta zamawiający, nie spełnia wymogów należytego określenia przedmiotu zamówienia. Zdaniem Krajowej Izby Odwoławczej >>taki sposób określenia przedmiotu zamówienia nie spełnia wymogów art. 29 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, który nakazuje aby przedmiot zamówienia był opisany w sposób wyczerpujący i konkretny. Zamawiający nie opisując wielkości gwarantowanych stosuje praktykę, która pozostawia Wykonawcę w niepewności co do zakresu, jaki uda mu się zrealizować w ramach umowy, oraz uniemożliwia właściwą kalkulację ceny umownej. W efekcie na wykonawcę zostaje przerzucone całe ryzyko gospodarcze kontraktu, co z kolei stoi w sprzeczności z zasadą równości stron umowy<<".
2. Czy w związku z niepewną sytuacją gospodarczą oraz dużym i nieprzewidywalnym poziomem wzrostów cen paliwa oraz nieprzewidywalnym wzrostem inflacji Zamawiający wprowadzi odpowiednie klauzule waloryzacyjne ograniczające ryzyko Wykonawcy?
3. Czy w Formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SIWZ) Wykonawca ma obowiązek podać numer rejestracyjny pojazdu, a brak numeru rejestracyjnego lub błędny/nieczytelny numer rejestracyjny będzie prowadził do uznania oferty za niezgodną z SIWZ?
4. Proszę o podanie godzin, w których będą odbyły się ostatnie kursy rozwozu na poszczególnych trasach. Dotychczas na wybranych trasach, w przypadku funkcjonowania szkół w systemie "dwuzmianowym" ostatnie rozwozy odbywały się po godzinie 17.00.
5. Czy w zakres przedmiotu zamówienia zaliczane są dni nauki szkolnej, w których przewozy odbywają się poza wyznaczonym grafikiem tj. zakończenie roku szkolnego, dowozy na egzaminy, zawody sportowe itp.? Jeżeli tak, to na jakich zasadach wynagrodzenia - w te dni liczba kursów jest mniejsza o ponad 50%.
6. Z jakim wyprzedzeniem Zamawiający poinformuje wykonawcę o sporadycznych i stałych zmianach liczby kursów, tras przewozowych, liczby dzieci?
Załączniki do pytania:Odpowiedź:Załączniki do odpowiedzi: |
18.07.2021 |
Załączniki
Dodatkowe informacje
Warunki korzystania z platformy
- Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
- Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
- Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade, zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
- Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.